powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zmień kontrast
XIII Aquathlon Rumia 2023 - Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w Aquathlonie (bieg)

XIII Aquathlon Rumia 2023 - Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w Aquathlonie (bieg)

stadion miejski, ul. Mickiewicza 43

Grand Prix w Aquathlonie Rumia i XIII Aquathlon Rumia 2023 to część ogólnopolskiego cyklu aquathlonów pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu. Pozostałe imprezy tego cyklu to: Rzeszów (19.03), Poznań (19.03), Mińsk Mazowiecki (02.04), Kraków (02.04) oraz finał w formule Mistrzostw Polski w Suszu (01.07). Klasyfikacja Grand Prix dotyczy trzech kategorii wiekowych, kluczowych do zainteresowania multisportem i w przyszłości triathlonem. Te kategorie to Żak (11-12 lat), Młodzik (13-14 lat) oraz Junior młodszy (15-17 lat). Do punktacji GP zaliczane są dwie imprez, w tym obowiązkowo MP w Suszu.
Poza kategoriami GP zawodnicy będą rywalizowali także w kategoriach dzieci (7-10 lat) oraz juniorów, młodzieżowców i amatorów w grupach wiekowych.
 
W Rumi rozpoczynali kariery w multisporcie aktualnie najlepsi polscy triathloniści, na czele z Roksaną Słupek, Martą Łagownik, Michałem Oliwą i Kacprem Stępniakiem.
Wydarzenie Grand Prix w Aquathlonie Rumia 2023 organizowane jest przy wsparciu finansowym miasta Rumi, Powiatu Wejherowskiego i Polskiego Związku Triathlonu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Organizatorami imprezy są Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia oraz Polski Związek Triathlonu, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rumi.
 
1 marca ruszyły ZAPISY na stronie:
https://www.timerecords.pl/
Więcej informacji o Grand Prix oraz REGULAMIN IMPREZY na stronie:
triathlon.pl
Kontakt: Piotr Netter tel. 604 916 501,
e-mail: piotr.netter@tri-team.pl 

Nadchodzące imprezy