Energy KidsRun/Mistrzostwa Polski w Duathlonie

2020-04-25
Energy KidsRun/Mistrzostwa Polski w Duathlonie

LOTTO Duathlon Energy w Rumi odbędzie się 26 kwietnia 2020 r. Impreza po raz czwarty będzie miała rangę mistrzostw Polski dedykowaną po raz kolejny dla  wyczynowców, młodzieży w ramach rywalizacji sportu kwalifikowanego oraz dla amatorów.
Program MP przewiduje trzy wyścigi: MP AG czyli wyścig amatorów w grupach wiekowych co 5 lat w konwencji bez draftingu, MP dla młodzików i juniorów młodszych oraz MP Elity, w którym wystąpią także najlepsi młodzieżowcy i juniorzy. Dwa ostatnie wyścigi rozgrywane będą na krótkich pętlach w konwencji z draftingiem. Nowością będą kategorie wiekowe wśród mężczyzn 65-69 oraz 70 i więcej lat.
W Rumi w poprzednich edycjach wygrywali najlepsi polscy triathloniści. W latach 2017-2018 triumfowali: Marta Łągownik oraz Kacper Stępniak (aktualni mistrzowie Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim) a w 2019 roku wśród kobiet nasza polska olimpijka z Pekinu i Londynu - Maria Cześnik a wśród mężczyzn czterokrotny mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim Sylwester Kuster.
Duathlon w Rumi jest o tyle wyjątkowy, że przyciąga specjalistów różnych odmian multisportu, gwiazdy polskiego triathlonu na wszystkich dystansach triathlonu, duathlonu, a nawet wybitnych biegaczy i kolarzy. Z konfrontacji poprzednich trzech edycji dotychczas najlepiej radzili sobie triathloniści z dystansu olimpijskiego i sprinterskiego, ale to się może zmienić.
- Niestety w Rumi nie da się zorganizować triathlonu, ale za to po dłuższej analizie doszliśmy do wniosku, że to świetne miejsce dla duathlonu. Rumia ma idealne warunki do tego, aby promować sport dla amatorów, właśnie poprzez takie imprezy jak LOTTO Duathlon Energy. Trasa w Rumi jest szybka, a to zawsze lubią zawodnicy - dodaje Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy.
Organizatorzy zawodów w  Rumi, co roku podnoszą sobie poprzeczkę organizacyjną wzorując się na legendarnych zawodach w Polsce czyli z Suszua. Zawodnicy chwalą sobie trasy i poziom sportowy. Wszystkie wyścigi są niezwykle szybkie i bardzo atrakcyjne do oglądania. Organizatorzy serdecznie zapraszają zawodników i sympatyków na MP.
 
 
Zapisy do energy kids run (ruszą wkrótce):
 
Biegi dzieci odbędą się 25.04, zaś MP w duathlonie 26.04.
 

Nadchodzące imprezy