Narodowy Dzień Sportu

2020-09-01
Narodowy Dzień Sportu

Warszawa, 26.08.2020 r.

 

 

 

Zapraszamy na setki bezpłatnych treningów w całej Polsce! Narodowy Dzień Sportu w Rumi

 

Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Do tego w tym roku uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się treningi online i na żywo. Rumia jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

 

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Miastami partnerskimi są m.in. Rumia na Pomorzu, Piekary Śląskie na Śląsku, Konin w województwie wielkopolskim czy Przemyśl w województwie podkarpackim. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 19 i 20 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski. W internecie na wszystkich spragnionych sportu czekają ćwiczenia na żywo m.in. trening z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu Pauliną Woźniak, otwarty trening gimnastyki artystycznej w GWKS AJSEDORA oraz ćwiczenia na basenie, siłowni oraz fitness Fundacji PGE EC.

W Rumi 20 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział  w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Tenisie Stołowym (zapisy od godz. 8:30). Dla dzieci i młodzieży udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465102. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

 

 

 

 

 

 

 

Narodowy Dzień Sportu

19 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

 

Patronat medialny:

TVP Sport

Radio Eska

Tygodnik Przegląd

Wprost

Nasze Miasto

Fit.pl

Stress Free

Fitrepublic.pl

Asystent-trenera.pl

Joga-joga

Dlastudenta.pl

biegologia.pl

www.golfpl.com

leszczynskisport.pl

polski.fitness

TOP Golf

Elitarny Klub Golfowy

Golf.pl

TV golf.pl

Dla Was Info

Bosonamacie.pl

Twoje-miasto.pl

Golf Channel Polska

 

Patronat honorowy:

Minister Sportu

Polski Komitet Olimpijski

Polski Komitet Paraolimpijski

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Rzecznik Praw Dziecka

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Marszałek Województwa Lubuskiego

Marszałek Województwa Opolskiego

Marszałek Województwa Lubelskiego

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Marszałek Województwa Podlaskiego

Marszałek Województwa Małopolskiego

 

Kontakt dla mediów

Aleksandra Stronkowska

promocja@zwalcznude.pl

tel. 665 590 237

 

Nadchodzące imprezy