Rumia Biega 2021 - vol. 2

2021-11-05
Rumia Biega 2021 - vol. 2

Za nami trzecia w tym roku edycja sportowej imprezy pod hasłem „Rumia biega”.

 

W piątek 29. października MOSiR Rumia ponownie zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego biegania na świeżym powietrzu. Pierwsza tegoroczna edycja biegu odbyła się 18 maja i cieszyła się sporą frekwencją. Wzięło w niej udział ponad 140 zawodników.

- Zachęceni sukcesem tydzień później, 25. maja, przygotowaliśmy bieg po raz drugi – mówi Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. - Ta impreza ma u nas wieloletnią tradycję. Wcześniej jednak odbywała się pod hasłem „Polska biega”. Jest przeznaczona właściwie dla każdego, gdyż tutaj nie liczy się rywalizacja, lecz przyjemność z biegania. Zdecydowaliśmy, że kolejny taki bieg odbędzie się w październiku.

Mieszkańcy nie zawiedli i stawili się licznie na zapisy, których można było dokonać bezpośrednio przed startem. Bieg odbywał się na Stadionie Miejskim, przy sztucznym oświetleniu obiektu oraz przy akompaniamencie muzyki. Każdy uczestnik biegł lub maszerował w swoim tempie - liczył się tylko ruch i trwająca pół godziny wspólna aktywność na świeżym powietrzu. Na koniec przewidziano słodkie niespodzianki oraz atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym. Wszyscy biegacze byli zobowiązani do dostosowania się do obowiązujących zaleceń.

Okazja do biegania była podwójna, czyli jubileusz 45-lecia MOSiR Rumia oraz 67. rocznica nadania praw miejskich Rumi. W imprezie wzięło udział ok. 230 uczestników. Jest to rekord pośród wszystkich trzech tegorocznych edycji.

Nadchodzące imprezy