powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zmień kontrast

Sensacyjny mecz MISTRZOSTW EUROPY U-19!

2022-09-22

Wielka radość - tak najkrócej można opisać emocje młodych Estończyków po sensacyjnej końcówce meczu MISTRZOSTW EUROPY U-19 na Stadionie Miejskim w Rumi, podczas którego pokonali drużynę z Włoch. Gole padły w 90. minucie meczu oraz w czasie dodanym. 2:0 to wynik, z którego zwycięzcy są bardzo zadowoleni.

- Staraliśmy się grać jak najlepiej przez cały czas - mówi Karel Eerme, estoński zawodnik z numerem 18. - My wszyscy, cała drużyna, doskonale się czujemy tutaj w Rumi. Wasz stadion to nowoczesny obiekt, bardzo nam się tu podoba.

Wcześniej bez bramek minęła pierwsza połowa meczu eliminacji MISTRZOSTW EUROPY U-19 pomiędzy drużynami Włoch i Estonii. Reprezentanci Italii tradycyjnie wystąpili w niebieskich strojach, Estończycy natomiast - w białych. Na zagranicznych zawodników oraz rodzimych kibiców czekał profesjonalnie przygotowany Stadion Miejski w Rumi, w zgodności z najwyższymi wymogami stawianymi przez UEFA dla imprez o tej randze. Mieszkańcy naszego miasta oraz uczniowie rumskich szkół gorąco dopingowali swoich faworytów z trybun stadionu.

Niestety wynik naszego spotkania nie przyniósł nam powodów do radości - przyznał Alberto Bollini, trener reprezentacji Włoch do lat 19. - Mecz przeciwko dobrze grającej taktycznie Estonii był dla nas trudny, natomiast mamy przed sobą jeszcze dwa mecze. Cieszymy się, że jeden z nich odbędzie się właśnie w Rumi, ponieważ grało nam się tu naprawdę dobrze. Brakło jedynie skuteczności i mamy nadzieję, że w następnym meczu zadowolimy dopingującą nas widownię bramkami.